Leden 2011

Varianta city walkingu ( termín od Oliverove)

31. ledna 2011 v 11:41 | Téze
Jak jsem psala posledně,vrhla jsem se na běh...no,zatím lépe řečeno zrychlený,místy trhavý pohyb chůzí po blízkěm lesoparku a ještě bližší vilové čtvrti.V sobotu to byl jen lehký jogging cca 3 km s mnoha přerušeními chůzí,když už mi plíce vypovídaly službu.na minuty tak 40.

Zato včera jsem to teda zkusila doopravdy - běh do Divoké Šárky.Údolíčko mám za humny,ostré svahy s mnoha cestami,dole silnička podél řeky,dominanty kostelík svatého Matěje a malá kaplička svatého Václava na vrcholovém hřebenu kus dál.Vše součástí Prahy,takže in the city a running se zatím fakt neodvážím napsat.

cesta dolů byla fajn,na radu kamaráda běžce jsem zařadila cvičný kopec ( doporučoval si určit trasu a pak ji zdolat co nejrychleji nahoru,dolů pak výklus a několikrát opakovat - cha cha-)- jen ostrou chůzí ke kapličce a pak zas dolů.
Už vím,jaké je to pokleknout před okénko s ikonou a děkovat všem bohům,že už je konec.Když jsem začala znovu dýchat,utíkala jsem zase do údolí,silničkou dál a pak zase hurá do vrchu cestou ,která vede ke kostelu.Tam už ale legrace končila,protože ta je frekventovanější a sem tam kočárek či schopnější ( tedy jakýkoliv jiný) běžec .Zpočátku jsem se snažila o jogging do vrchu,tolik nefunět...stoupala jsem,funěla víc a víc,počítala kolik ještě sloupků zábradlí,než vypustím duši a bůhvíco ještě.
Soucitných pohledů okolojdoucích jsem si začala všímat až po chvíli.Šla tam nějaká odporně načančaná bába s pejskem ,koukla na mě a povídá: "No ,až trochu zhubnete,bude to o moc lepší!"
V té chvíli jsem v duchu spáchala vraždu,ale aspoň mě to donutilo jít dál.Při pohledu na hodinky mě málem omylo,celá ta anabáze trvala od vchodu od baráku jen 30 minut.Dál jsem šla normálně,ke krámku a pak ten  kiláček zpátky,sice rychle,ale dýchala jsem.Ptáci řvali,sníh křupal pod nohama a v hlavě jsem měla úplně vymeteno.Nádhera,když jsem nemyslela na nohy:-)

Večer jsem se se skučením protáhla a byla jsem úplně vyřízená.Dneska jdu zase na skvoš,kterej mi z tohohle pohledu připadá o dost stravitelnější.Jenže ten kopec je prostě výzva,teď už mi trochu otrnulo,zkusím to zase v úterý,ať žije city walking:-)

Žiju pohybem:-)

27. ledna 2011 v 22:22
A to vážně nemyslím ironicky,tento týden skvoš ne-út-čt a fakt nám to už docela začíná jít,jen mám pocit,že jak pilujeme techniku,přestáváme trochu běhat :-)

A protože jsem pod vlivem běžkyně katullky a  různých magazínů,které jsem pročetla dnes po zkoušce a taky( hlavně) prázdné peněženky,vrhám se do chůze a běhání.Mimoto je lepší nálada a vůbec.A doplňuji inspirativní článek:

Plán nemám,snad jen 6+1 dní,tedy 6 dní v týdnu běhat/chodit a 1 úplně flákací.Rytmus ze začátku 25 min,zvyšovat po týdnu postupně po 5ti minutách až k cca hodině.To mě časově nezabije ,spíš bych se chtěla dostat k tomu brát to časově jako každodenní rutinu stejně jako protahování a cvičení bříška - to dělat musím,protože mě začínají bolet záda,pokud se na to vykašlu.To je myslím jediná nevýhoda pravidelného sportu - tělo člověka přinutí dávat mu víc a líp.

Jinak dnešní dějiny architektury se podobaly vraždění neviňátek,přišla jsem,napsala co mohla a zítra jdu na oustní,doufám,že se mě nezeptá na nic okolo japonského metabolismu,ty baráky nesnáším.moc dobře to ale nevidím,je toho privela a taky jsem byla včera večer na tataráčku se Zlatoušem u našich přátel,trochu jsme popili a chce se mi teď  mrtě spát a né se učit:-)

a jelikož Zlatouš právě udělal  karboše ze zbytků včerejšího tataráčku,jdu se nabaštit,pak mooožná ještě alespoň protažení...
....
....
tak,nabaštila jsem se,schrupla si a koukám na konec vertikálního limitu(fešní horolezci) a pak snad otevřu ta skripta aspoň na chvíli:-)

a co je zítra?

pátek!  jupí!

Vysvědčení

21. ledna 2011 v 19:12 | Téze |  Den za dnem
pamatujete ještě vysvědčení ze základní školy? Ručně psané,pěkně vyplněné všechny kolonky,vždycky jsem se snažila najít paní učitelce alespoň jednu pravopisnou chybu:-)

Teď na to koukám z druhé strany - máma učí na zš a vyplňuje letos poprvé elektronické výzo.Moc si nepovídá s počítačem,tak jim dělám překladatele.Dneska od čtvrt na 2 do půl páté - psycho a děs běs,jenom doufám,že se do té celostátní databáze školáků nikdy nedostane žádný agresivní pedofil,o těch dětech je tam naprosto všechno.

Jinak maminka dotvářela známky z matematiky,smála se u toho jako blázen,chvílemi také řvala něco o lajdáckých spratcích a solila tam jednu kuli za druhou do těch písemek.Jenže když došlo na známkování do výza,začalo to - a tenhle se teprve přistěhoval,tomu se rozvádějí rodiče,ten se tak snaží..každou horší známku než dvojku řešila jako kdyby tomu dítěti kazila život( ve čtvrté třídě) a já už si připadala jako ten Herodes,když jsem jí počítala průměry a byla jsem fakt moc ráda,že navzdory mnohagenerační rodinné tradici nejsem učitelka.

No a k hubnutí - teď jsem na to díky pms docela kašlala,ale zítra ránko jdu běhat a v ne na skvoš,tak se zase vrátím do rozumného hubnoucího programu.S colou to není valné,ale měla jsem ji tenhle týden jen ve čt 1l,takže vlastně ok.Váha pořád 87,což už fakt neodpovídá plánu,asi jsem se přecenila,ale cm jdou dolů,trošku mám zase volnější kalhoty,tak snad aspoň to.

No konec depresi,za chvíli vypadnu z práce a hurá dom a snad chvíli taky kalanetičit,večer jsou příběhy obyčejného šílenství,tak by to šlo tentokrát u Tv.

Hezký víkend přeji a všem poraněným duším dvakrát,bude lépe,i když to teď tak nevypadá.

Máma a táta xxl

16. ledna 2011 v 13:36 | Téze |  Den za dnem
Právě koukám na tento pořad a je to ukrutný...nejdřív žena,teď muž kolem 400 kg...příšerný,hnusný a odporný,teď se je nesnažím odsouditjako lidi,jen hodnotím to,jak na mě působí vizuálně.

Myslela jsem,že to bude motivace pro můj proces hubnutí,ale kupodivu není,jen přemýšlím,co se může člověku v psychice porouchat,že se dožene až tak daleko. A okolní lidé ho v tom nechají a ještě mu nosí fastfoody? Nechápu to. Hlavně tu mámu nejtěžšího teenagera světa,v podstatě toho kluka postupně zabíjí jídlem.

Ve světle tohohle řeším naprosto minimální problémy,já se pokouším zhubnout cca 20 kilo a oni potřebují tak 200 a víc? Nepředstavitelné.na druhou stranu tam byly záběry z klubu lidí,kteří to dokázali,což určitá inspirace je.Každopádně doufám,že tady za pár let už nebudu psát o boji s váhou,ale třeba o módě a barákách,co se mi líbí.

No jdu to dokoukat a pak si dám salát.Kdo chodí rád k mekáči,tohle je něco jako antiM'cspo.

venku je tak hnusně a já mám takovou radost:-)

14. ledna 2011 v 9:36 | Téze |  Den za dnem
Ahoj milé dámy a Norbyte,

tak zase trochu zvesela.Probděla jsem celou noc nad vytvářením portfolia,protože odevzdaný aťas získal hodnocení A a je v nominaci na Žlutou kartu( školní soutěž(Jupí:-)))
Mám zase určitě o kilo víc,protože jsem lila od pondělka colu jako ďas,ale peču na to,dneska ještě kofeiním,abych nespala,ale už zapojím cvičení a hlavně mám úplně skvělou náladu:-)

Protože kdykoliv se mi něco takhle povede ve škole a v práci,ohromně mě to nakopne do dalšího činění se - a že toho bude ještě dost:-)

Jinak jsem v noci vždycky před usnutím ( takže každé cca 2 hodiny cvičila rozcvičku od Zuzky,fakt mě to nadzvedlo,ale děsně mě z toho bolí stehna,takže se jdu naložit do vany.Jo a zjistila jsem,že mám oblíbené seriály u různých stupidních činností,u rýsování jsou to Simpsonovi a Dexter,žehlím zásadně u McLeodových dcer  a k vypracovávání otázek na zemědělské stavby příští týden to bude Červený trpaslík a Big Bang Theory - žeru Sheldona.

Mimochodem těšte se na článek shrnující šokující poznatky ze současného zemědělství,kvízová otázka na tento týden je - v jakém měsíci života jalovic probíhá jejich inseminace a jak se konstrukčně liší inseminační box od normálního????
Nevíte? já také ne,zatím:-) Pište Vaše tipy,až to nastuduju,dám odpověď.A kdo zjistí,k čemu mi tyto znalosti jednou budou,ať napíše také:-)

Hezký den přeji a aspoň trochu slunce do té sloty:-)

jsem zpruzenááá

10. ledna 2011 v 17:58 | Téze |  O mně
No,jsou i dny šedé.

Ráno v 7 jupíjá do práce s mezizastávkou v copycentru ve škole převzít vytisklej aťas a píchnout ho tam,kde bude ohodnocen.Když jsem se na ten barák podívala,jak se mi předtím líbil,vytisklé to vypadá hovadsky a vůbec nechci vidět to ééééé co se tam objeví v kolonce známka.

A navíc jsem tak vykrvácela o vánocích,že jsem musela potupně prosit o posečkání s placením do středy.Naštěstí tam dělá kámoška a počká mi,pokud mi totiž nevrátí jedna mnou doučovaná slečna to,co mi dluží,budu muset za Zlatoušem a to se mi teda fakt nechce:-(Kdybychom tak aťas odevzdávali až po 15. - den berouse,to by bylo lepší.Připadám si jako neschopná kráva,co si nevydělá ani na potřeby do školy a ejhle,skutečně jí jsem.

No nic,vlezu do práce a co nevidím v mailu - kokotští kolegové z oblastí mi píšou,jaká jsem zlá,když chci teď už brutálně věci s avizovaným odesláním do konce roku 2010 a nebojí se mi naznačit,že zatímco já se flákám,oni mají ještě i jiné zaměstnání - nasrat jim za krk všem,sebrat prachy z dotací a fííí na Bahamy,když se to povedlo Viktorovi,tak proč né mě,království za mochito,svobodu pro koně:-)

Prostě sereden jak vyšitej,teď se za chvíli zvednu a pofičím domů a doufám,že až mužík ulehne,dám si aspoň kalanetiku na uklidnění.
O jídle dnes radši nic,sice jsem nepila colu a jedla samé zdravé potraviny( černej chleba,sýr cottage,kuře,salát,banány a asi tři litry vody),mám pocit,že jsem toho sežrala ukrutně moc a to bych se ještě měla měřit a vážit,no potěš koště.Prostě dnes jsem fakt nasraná,tomu se ani nedá říkat depresivní.

Zprávy z bazénu

9. ledna 2011 v 21:59 | Téze |  Den za dnem
Právě jsem se vrátila z bazénu v Podolí.Venkovní,vyhřívaný...pro člověka se strachem z vody jako já zahalený v dýmu z teplé vody jako přízračná blata někde ve Skotsku.
Jak si tak plavu,okolo mě se vynořují a zase klesají pod hladinu sinalé postavy,ve svitu zářivek vypadají jako zombie,pod vodou zase ruce a nohy bez těl a hlav jako podivné chobotnice...blíží se..podivně chrčí a lapají po dechu....a všechny mě chtějí sežrat...

né,nejsem sjetá,tohle a mnoho dalších pitomin mám v hlavě pokaždý,když vlezu do vody a jdu plavat.Zlatouš řádil jako vydra,já jsem pak utekla do páry a dala protáhnout všem namoženým svalíkům ze včerejšího skvoše.Mimochodem naši se tvářili,že neumí do 5ti počítat a pak to hráli jako veteránská reprezentace,ještě že jsme nečenžovali partnery,byla by to dost potupa:-)

zítra mě čeká kontrolní přeměření a vážení,to zase bude,protože Zlatouš právě smaží stejk ,že jako po bazénu nepůjde spát hladovej - to asi fakt nezvládnu:_)

a pracovně-školní týden - už aby byl zase pátek,ve středu kanály a vytápění,neumím nic,v práci nemám hotové aktualizace na web,chjo a ještě chci ráno začít realizovat program měsíční vstávání dřív s kalanetikou po ránu,protože hory se blíží a nějak nepozoruju,že bych hubla:-(realisticky si dávám tak tři dny,protože déle to asi nezvládnu,ale chtěla bych.

tak hodně sil a odolnosti do příštího týdne přeji.

Opiáda

7. ledna 2011 v 8:46 | Téze |  Den za dnem
Včera večer jsem se viděla s kamarády po opravdu dlouhé době,bylo to velmi veselé,až se mi ještě teď pletou prsty na klávesnici:-)Chovali jsme se slušně,dokud neodešla rodinka s dětmi,pak jsme vysáli tequilu a lovecký nápoj( stroh) a pak si to už moc nepamatuju.
Zobala jsem celý večer maso a sýry,zapíjela to colou a vínem a kde je včerejší deprese?Necítím ji,ani po tom všem,co jsem včera zbaštila a vypila.

Z toho plyne jediné - potřebuju víc jíst,pokud nemám pít colu,a to tak,že znatelně,protože to prostě energeticky nedávám,deficit oproti době s colou je moc velkej.Náladu mám pak v háji,bolí hlava a mizí libido.A tím víc tedy musím cvičit,aby se to nějak vykrylo.Dost mě inspiruje blog Žirafátka,což je cvičící maniačka:-) a Barumce díky za odkazy na stob,až mi vyprchají z hlavy bublinky,tak se na to mrknu.Fakt se mi hodně nechce do práce a ta skripta o kanálech a vytápění  si s sebou beru jen tak,abych si připadala studijně,dnes z toho totiž nebude fakt nic:-)

A to chce Zlatouš do bazénu,pokud se tedy někdy probudí a vystřízliví,tak odpo vyrazíme protáhnout špeky do Podolí.Líbí se mi tam ten vyhřívaný venkovní bazén,mám totiž hrůzu z velkejch uzavřenejch prostorů.Pak hurá na ves k našim,protože zítra jdeme se staříky na skvoš,dali jsme jim to jako vánoční dárek,jenom doufám,že nás moc nevyklepnou:-)

Včera jsem byla také s mamkou na kávě a lákala ji do aquaaerobiku,abych tam nechodila sama,byla jsem hodně překvapená,že mamka věděla,oč jde a dokonce mi vyprávěla,jak je to dobré na tvarování.Tak uvidíme,jestli to klapne,protože se mi tam samotné úplně nechce.

Hezký pátek přeji všem:-)

Dopečíno - jupí.

6. ledna 2011 v 1:39 | Téze |  Den za dnem
Ani né tři týdny po skončení šílení s pečením jsem si to tak trochu dala znova,ale ve slané variantě,babí slaví 70tiny,tak něco pro ní a něco pro tu smečku,co dorazí dnes večer.

Jinak dnes jsem koukala do script a strašně se mi nic nechtělo,všechno mi trvalo třikrát déle a seplo mi to až teď - už tak blbnu z prohlížení anorektických blogů( teď nemyslím ty Vaše,jsou to tak 15ti leté holčiny a naprosto odlišné vizuální představy o dokonalé postavě,hledám nějaké informace o stravě a hází mě to na tyhle výlevy ),že jsem dnes jedla jen snídani a oběd a tak od 13 nic,takže úplně blbě.

Trošku depkuju a asi to začínám řešit moc,cokoliv si dám do pusy,přemýšlím,jestli je to nutné,váha jde sice dolů,ale připadá mi,že celý den řeším jenom jídlo a cvičení a na nic jiného nezbývá energie.Moc mi chybí ta z coly,deficit je svinstvo,musím najít alternativní zdroj,ideálně ve cvičení,ale chvíli potrvá,než si zvyknu.A nechci skončit jako pipka,co nezná nic než tabulky kalorií a rotoped,za to být hubená prostě nestojí.

Takže zítra večer se normálně najím a popiju s přáteli,žádné omezování,a půjdu cvičit jako obyčejně a uvidí se.

Všechno mě bolí:-)

5. ledna 2011 v 7:38 Den za dnem
Hoj ženy,

shnilá jsem tedy pěkně,po pondělním skvošíku mě bolely i svaly,o kterých jsem zatím nevěděla.Včera ráno jen rozcvička,šprting a začala jsem uklízet,ve čt večer přijde pár kamarádů a vánoční úklid letos jaksi ..neproběhl:-)
Respektive uklízela jsem u našich na domku,ale se Zlatohlávkem jsme se dohodli tak nějak beze slov,že se na to doma můžeme a tak jsme udělali.Skóre já : pavouci je po včerejšku 14:5,tedy 14 šlo na mráz,5 mi zdrhlo a jednoho jsem rozmázla,fakt nechtěně:-)Ale to je problém starých baráků,stropy 4,20 jsou fantastický,ale tenkrát měli na úklid služku,zlaté časy.
Dobré bylo to,že jsem našla pár starých a dost nenošených epesních kousků oblečení,které jsou mi velkou motivací vydržájeť podle plánu až do konce.Pila jsem opět jen vodu,šťávu a čaj bez cukru,cola stále nic,ale bojím se toho čtvrtka,hlavně toho alkoholu.
Hezký den přeji,práce volá,tak hurá.