Květen 2011

Jak jsem měla kliku při vynášení odpadků

31. května 2011 v 14:11 | Téze
Díky všem za komentáře a na dotazy odpovím hromadně - studuju stavárnu a pracuju jako vedoucí ústředí jedné neziskové organizace zaměřené na volný čas dětí. Sídlíme vysoko nad metropolí a pod námi bydlí nejmenovaný architekt.Z náhodného setkání ve výtahu asi před dvěma měsíci se mi vyvinula brigáda pro něj - dělám studii ( začáteční fázi projektu - to hezký vymýšlení:-)) mateřské školky na určitý pozemek,samozřejmě pod jeho dozorem.Jelikož má spousta jiných projektů,výpomoc se mu hodí. Moc ráda bych nezůstala jen u školky,ale to záleží na něm,jak bude spokojenej.

Jinak peníze vydělávám doučováním matiky na fakultě a poslední dobou i učením dětí ze sociálně znevýhodněných skupin obyvatel,což mi dotuje EU.Výhoda je,že se na to nemusím moc připravovat,příklady na procvičování píšu většinou v nějakém dopravním prostředku.Letáky byly nouzové řešení,ale v tom březnu mi to pomohlo.Učení mě baví,ale kdyby se mi jednou podařilo najít práci v oboru u školy,která mi zadotuje bydlení a ostatní život,všeho nechám a budu dělat jen tohle,ale to je dost utopie:-)

No jinak jsem ráno makala na strojích,posilka mě moc neba,ale je to potřeba.Vytáhla jsem letos poprvé tílko i do ulic a ty náznaky svalů se docela hodily,alespoň jsem si nepřipadala tak pitomě.Vedro mě zabíjí,večer mám v plánu kalanetičit u nějakého filmu v tv,ale spíš asi přijdu,chytím ještě kousek zpráv o počasí a usnu:-)

Květnové review

30. května 2011 v 12:03 | Téze
Hoj milé ženy,

projektuju školku a zítra mám kontrolní sezení se šéfem,tudíž sice půjdu ráno do fitka,ale pak už budu jenom čmárat,klikat,hulit,chlastat( rozuměj colu) a sprostě nadávat,když mi to nepůjde,takže zdravý květen končí dnes a pak už je jako hned červnová středa

S květnem jsem spokojená,celkový součet nachozeno-běhaných km k dnešnímu dni je 121 plus 42 na kole,na dny to máme 25 zelených sportovních a 5 červenáčků proflákaných.Pokud ten den necvičím,chybí mi to,takže jsem na hezké cestě k závislosti,snad vydržím.

Aby to nebylo tak nechutně pozitivní,problém mám s jídlem a hlavně s colou,jak už jsem tady psala mockrát.To je můj plán na červen - trochu se srovnat. Díky školce budu mít i víc peněz na jídlo,takže mám v plánu najet na krabičkový systém,vařit si a prostě to nosit s sebou.Je to sice pakárna,ale jinak se asi dohromady nedám.Už mě totiž štve,že oblečení je mi sice o dost volnější,ale váha se prakticky nehýbe,dneska zase k Rákel napíšu tu 86 a budu si připadat jako nána. Mimoto Zlatouš pod vlivem mého šílenství začal sportovat taky,jeho vášní je kolo,takže jezdí každou volnou chvíli,kromě kondice se chce zbavit bříška,tak budu krabičkovat asi pro oba.

A sportovní plán na červen - v centru mi naordinovali posilovnu,takže rytmus po-st-pá aerobní místnost,út-čt posilka.To jako ráno,protože jinak se z té postele nevykopu a zkoušky máme naštěstí většinou nejdřív od 10,což v pohodě stíhám.Ta posilka mi ale poleze do kilometrů,protože v hloubi duše trochu myslím na tu 200,která by se tenhle měsíc mohla vydařit - v červenci budu 14 dní na táboře,takže žádná letní červencová challenge nebude,teda bude,ale ne blogová:-)

To je pokračování toho,co je teď,přidat bych ale chtěla večerní část,buď běhat nebo Jill, Skořice píše třikrát do týdne,to by mohlo klapnout. Abych nevypadala jako magor - dělám to i pro své duševní zdraví, zkouškové má docela grády,takže potřebuju něco, čím rozbiju noční sezení u kompu, mimoto mozek potřebuje prokrvit,včera se mi povedlo dát nízkej hajzlík( dětičky ho mají ve školce) i na záchody pro kuchařky do hospodářské části a vůbec jsem si toho nevšimla,ty by mi potom fakt poděkovaly:-))

Takže červnové heslo je krabičky a ještě také děkuji za podporu všem.

Hromada dotazů

24. května 2011 v 16:49 | Téze
Dnes jsem byla poprvé naostro v posilovně.Tedy né oděním,ale tréninkově.Trenérka je fajn,všechno mi vysvětlovala,procházela se mnou postupně celou doporučenou sestavu cviků a psala mi je na papír,abych si to příště pamatovala.Počítala jsem s tím,že mě to moc bavit nebude ale posilovat potřebuju,protože jak hubnu,vypadám více rozplizleji - nevím jak to popsat hezky,ale je to tak.Špíky jsou menší,ale víc rozblemclý,nebo mi to alespoň tak připadá.Hodinku jsem zvládla v pohodě,svaly trochu unavené,ale nic devastujícího.Dohodnutý rytmus cvičení v centru mám po-st-pá aerobní hoďka a út-čt posilka.

A teď ty dotazy k vám zkušenějším:

*1: Poslední měsíc každej den běhám,každou neděli jsem sice měla odpočívat,ale prděla jsem na to,denní běh je kolem 5-6ti km,závisí jestli jsem na pásu nebo venku - jak poznám ,že přicházejí eventuální únavový potíže a mám to vůbec řešit? Vždy po sportování se protahuju docela dost,takže mě fakt nic nebolí,ale podle reakcí trenérky z centra by mě bolet mělo,tak nevím.

*2: Můžu v jeden den posilovat a běhat a pokud ano,tak v jakém pořadí? Četla jsem různě na webu argumenty pro i proti,jde mi o to vydržet tenhle rytmus dlouhodobě bez újmy na zdraví i na čase nutným k učení,nemůžu si dovolit se oddělat tak,abych šla spát v 8 nebo byla utahaná na to myslet a makat do školy,proto řeším asi možná i blbosti.

*3: Cvičení s Jill - moc mě bavilo,ruka by si asi dala říct taky,jak to do toho všeho zakombinovat?Nechci začít milión programů najednou a pak to nedotáhnout.

Vítám všechny rady a porady,pokud máte pocit,že řeším kraviny - ano,je to tak,ale nemám zkušenosti se znovuzačínáním se sporty,po jednom měsíci mám pocit,že bych mohla dělat to,co dřív,ale zatím jsem jen u pocitu a nechci přepálit začátek a pak to utnout.

Stovečkááá:-)))

23. května 2011 v 7:15 | Téze
Ahoj milé dámy,

včerejším během jsem završila první květnovou odběhano-chozenou stovečku.Je to moc dobrý pocit,pokud to čte nějaký běžecký profík,tak si asi poprská monitor,ale pro mě je to úspěch.Držím se pořád denně hodinové aerobní aktivity a každý sedmý den oraz,ale včera jsem vyběhla jen se protáhnout a byla z toho hoďka v Šárce,tak dám asi pauzu dnes.( A je skvělý do kopce předbíhat cyklisty,ještě by bylo efektnější,kdybych tolik nefuněla

Na oblečení změnu pozoruju v pase a přes boky,všechny kalhoty už nepotřebuju rozepínat,když je oblékám,ale nové ještě koupit nepůjdu - obvod stehen se nehnul ani o cenťák,takže budu muset zase začít s kalanetikou,nic jiného nepomáhá.Začala jsem po ránu zase rotovat,s pasem to dělá zázraky,ale musí se cvičit fakt každý den,ach jo.

A taky jídelníček - včera jsem si smlsla na dvou mouchách,ale to bylo asi to nejzdravější za celý den.Jak běhám,mám hlad a neuvěřitelnou chuť pít colu,což taky s výmluvou na zkouškový dělám.Dostala jsem se zase na svůj litřík denně( faktem je,že loni byly dva) a o pravidelnosti radši ani nebudu psát.Tenhle týden už to ale změním,protože jinak se váha fakt nehne a špekouši nezmizí. Do prázdnin zbývá tuším 5 týdnů,nejvyšší čas zabrat.

Přeji krásné dny a chutě do školy a práce:-)

Nádherná sobota v Jizerkách

16. května 2011 v 0:06 | Téze |  Den za dnem
Ahoj milé dámy,

zažila jsem báječný víkend s přáteli v horách.V sobotu oni cyklo,já s packou zavázanou pěšo. Jsem nadšená - po cca 14 dnech každodenního tréninku ve fitku jsem měla místy pocit, že létám, 3km kopec z Josefáče na Mariánskohorské boudy jsem dala těsně pod 30 min s převýšením kolem 300m - jsem blažená, ono to fakt asi půjde.
Naťapala jsem lehce přes 30 km, večer jsme seděli u ohně, grilovali zdravé burgery( tj homemade směs hovězího,nahřátá houstiška,čedar a hromada zeleniny, popíjeli hojně pivčo a metaxu a bylo to nádherné.
Nicméně nový týden,šprting a zítra zase na pás, mimochodem jsem jediná z party, koho bolel v neděli ráno zadek - na druhou stranu oni za tu dobu, co já ušla 30 pěšky, najeli 60 na kolech, takže se zas tak moc nepřetrhli

A před chvílí jsem jukla na omlazení a tam stará fotka Jill,takže zatlusta a pak za hubena - jestli tohle není inspirace,tak už asi nic.Přeji krásný pracovní týden:-)


no a teď:-)

Síla dávné vzpomínky

6. května 2011 v 23:54 | Téze |  Den za dnem
Ahoj dámy,
po týdnu píšu zas a s dobrými zprávami.Ruka bolí,ale dá se to přebít a nejen prášky.

Začala jsem chodit do rekondičního centra při UK( tj, pro lidi obézní,tlusté,změklé,staré...)Přišla jsem na to náhodou na webu při nočním rozjímání,přihlásila se do individuální tříměsíční studie a pustila se do toho.Znamená to především ,že tam chodím provozovat aerobní aktivity,hodinu denně s hlídanou tepovkou a instruktorem vždy pro pět cvičenců - víc nás dohromady s jedním instruktorem nepustí.

Nevěřila jsem,že to půjde,ale skutečně makám hodinu denně s přestávkou vždy v neděli.Příští týden mi k tomu přibyde posilování a půjdu na první konzultaci k nutriční poradkyni,doufám jen,že tu nebohou ženu netrefí šlak z mého jídelníčku. K posilce - tedy aerobní místnosti - je to sklepík s několika pásy,rotopedy a orbitrekem,veslovací stroj jsem zatím nevyzkoušela,ale na něj také dojde.Instruktorka shlédla výsledky bodystatu a pravila,že hodina denně s jedním odpočinkovým dnem za týden je na začátek akorát,ale budu muset postupně přidávat,pokud mám začít shazovat a tvarovat,bohužel díky ruce v dlaze je zatím posilování hlavně horní části těla dost utopie.
Navzdory mým předpokladům mě to baví,pomáhá od stresu,což je vzhledem ke zkouškovýmu dost potřeba a je to dostatečnej bič,abych to neflákala.K čemu se sama nedonutím,to spolehlivě zařídí zapisované odcvičené hodiny na kartičce programu:-)

Jo a proč to dělám jsem dnes napsala Skořici na blog,ani jsem netušila,jak moc si ten pocit pamatuju a jak moc ho chci zažít znova.Po půl roce rozkoukávání se a různých sportovních pokusů- od konce listopadu,kdy existuju na tomhle blogu,se do toho vrhám doopravdy,zhubnu a vytvaruju né za rok,ale už letos.