2012 - novoroční skučení

2. ledna 2012 v 0:46 | Téze
Novoroční článek už nestihnu,ale což.
Momentálně jsem natolik zděšená zítřejší další návštěvou ve špitále,že nedokážu vytvořit nějakou rozumnou bilanci 2011 ani jenom opsat plán nalinkovaný v papírovém diáři na rok příští.Když to půjde,přidám časem,když ne,houby zle.
Předem říkám,že dál je to jenom skučení,takže číst jen okrajově:-)

Předsevzetí jsou jasná - přežít a užít si to,což znamená vedle posilování nervů především péči o fyzické tělo.Zformovat se do ideální podoby ( Salma Hayek) by bylo krásné,ale není to to,co chci nejvíce - po loňském treku po Španělsku jsem zjistila,že opravdu toužím po fyzické kondici,abych si mohla užívat oblíbené sporty - chození po horách,běhání ,volejbal a lyžování v prohoditelném pořadí:-)

Přes Vánoce jsem četka hromady chytrých webů a objevila samé známé věci především o znovunastoupení do tréninkového procesu ve vytrvalostním sportu( v mém věku a kostech už nepomýšlím na rychlost) a postahovala jsem další Jillian - prostě nádherná a hlavně nádherně namakaná baba.Cvičení s ní mě baví,budu věřit,že na to mám ještě kolena:-)

Co se týká jídla,od 23.12. včetně jsem vypila něco kolem 30ti litrů coly,dostala jsem se na úroveň závislosti,že už se mi po ní normálně začalo dělat blbě,ale když jí nemám,je mi zle - klasickej absťák - bolí hlava,deprese,klepou se mi ruce atd.Moc tomu nepomáhá,že mi bříško odmítá cokoliv moc tučnýho i smaženýho - problém je i samotnej libovej vepřovej steak pečenej tak na čajový lžičce oleje,včera mi bylo zle i z lososa pečenýho v troubě s bazalkou a jogurtem.
Tělo odmítá tuky,mám imrvére hlad a řeším to cukrem a tak cola.( Sladkosti ani cukroví mi odmalička nechutnají,takže je nebaštím - nefungujou jako nálepka za colu,to nefunguje nic.-)Nejhorší je,že nemůžu pít ani kouřit,potom zvracím.

Vzhledem k tomu,že chemča bude ještě minimálně měsíc,nemá smysl dělat nějaký přesně nalajnovaný jídelní ani sportovní plány,ale i tak to chci zkusit jak to jen půjde.K nevyžádaným vedlejším účinkům patří i bolesti velkejch kloubů,připadám si jako stoletá stařenka,ale sežráním kyblíku žraločích chrupavek to nevyřeším.Našla jsem i nějaký cvičení pro lidi po nehodách a podobně,ale tak daleko to doufám nedojde.Vymyslela jsem si i takovej plán na každej den,je tam péče tělesná T i duševní D,sama nevím,která je potřebná víc.

Dneska jsem začala procházkou cca 5,5 km kolem Baby,sice hmlisto,ale T i D jak vyšitý:-)Šla jsem docela svižně,ale funěla jsem jak lokomotiva,červený tvářičky a mrtvolný výraz - ještě že měli okolní pejskaři kocovinu.Barva hladiny vody v nádržích holešovické čističky dost přesně odrážela mojí náladu.Naštěstí tam pak nějaké milé a chytré děti zapálily barevnou dýmovnici a všechno zmodralo.Stály po větru,a tak za chvíli nehezky křičely něco o smradu.Bohužel je uslyšel rodič některého z členů skupiny a objevil i dýmovnici.Nastal veliký világoš.Spokojeně jsem to pozorovala a po skončení představení pokračovala k domovu.Dost mi to zvedlo náladu:-)

A dobrou náladu přeji do nového roku všem:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 skořicová skořicová | Web | 2. ledna 2012 v 18:31 | Reagovat

Zaskuč si, jen si zaskuč, ono to někdy pomůže a je líp :-) A bude líp! Věř tomu... :-)
Ovšem ta cola, ta mi vyrazila dech! Na druhou stranu chápu, že to je závislost, ostatně jako jakákoliv závislost je komplikovaná, ale dá se jí zbavit...
Můžu se zeptat jakou jinou Jillian jsi objevila? :-)

2 fat-fighters fat-fighters | Web | 2. ledna 2012 v 19:03 | Reagovat

Jo cola, to je věčná otázka..dřív jsem jí pila po litrech, jednu dvě dvoulitrovky denně. Teď se snažím málo a když už tak dietní no. Julian mě také moc zajímá, ale obávám se že je to zatím trochu nad mojí úroveň. kdyby tak měla něco pro začátečníky. Tak ať se Ti daří tvé cíle a mnoho sil a vše dobré do nového roku!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama